PRESVEDČTE SA O KOMPLEXNOSTI OBČIANSKEJ VYBAVENOSTI

Vybranú občiansku vybavenosť aj s adresami si môžte stiahnuť TU

hromadna-doprava

HROMADNÁ DOPRAVA

Ideálna poloha Rezidencií MACHNÁČ vám ponúkne bezproblémové napojenie na autobusovú a trolejbusovú hromadnú dopravu. Pri ceste za prácou či do mesta oceníte, že autobusové a trolejbusové zastávky MHD sa nachádzajú len pár desiatok metrov od rezidencií. V prípade, že potrebujete niečo urgentne vybaviť, v okruhu cca 300 m sa nachádzajú 2 stanoviská taxíkov - jedno pri námestí Červený kríž, druhé pokrýva lokalitu ulíc Mudroňova – Búdkova.
zdravotne stredisko

ZDRAVOTNÉ ZARIADENIA

V prípade, kedy vaše dieťa, alebo blízky z rodiny ochorie, je potrebné vyhľadať zdravotnú pomoc.
K dispozícii sú vám takmer všetky druhy zdravotného ošetrenia - ambulancie odborných a praktických lekárov - praktický lekár pre dospelých, pre deti a dorast, očná, psychiatrická a geriatrická ambulancia či rehabilitačné centrum. Pokiaľ potrebujete vybrať lieky z lekárne, na dosah máte takmer desať lekární.
 

V ZDRAVOM TELE ZDRAVÝ DUCH

V ZDRAVOM TELE ZDRAVÝ DUCH

Je vám toto porekadlo blízke? Prídete si určite na svoje! Chránená oblasť Horského parku predstavuje najväčšiu parkovú plochu v Bratislave a poskytuje nespočetné možnosti pre športové aktivity, prechádzky v prírode či venčenie domácich miláčikov. Horáreň v Horskom parku - je ideálnym miestom pre trávenie voľného času hlavne pre rodiny s deťmi, zábavu zaručí detské ihrisko, vozenie sa na poníkoch či sledovanie filmov v lesnom kine. Pre milovníkov tenisu a volejbalu je k dispozícii športový areál pri Habánskom mlyne a Iuventa si obľúbia tí, ktorí si radi zacvičia vo fitnescentre, plávajú v bazéne či zrelaxujú v saune. Cyklotrasy - nachádzajú sa neďaleko v areáli Horského parku a zabezpečujú napojenie na cyklistické trasy na Železnej studničke a Dunajskú cyklotrasu, ktorá má celoštátne a medzinárodné prepojenie. Nábrežie Dunaja - v Karloveskej zátoke sa nachádzajú lodenice s možnosťami vodných športov.
VZDELÁVANIE

VZDELÁVANIE

Asi každý pozná rannú hektiku rodín s deťmi, ktoré sú školou povinné! Majú rovnakého menovateľa. Všetko je treba vykonať rýchlo! Komfort ranného vstávania pocítite pokiaľ využijete jednu z niekoľko materských, základných a stredných škôl. V blízkosti sú aj dve vysoké školy a tri základné umelecké školy. Nechýbajú ani špeciálne školy - pre deti so zdravotným znevýhodnením, jazykové školy, centrá voľného času a školské kluby detí.

KULTÚRA A PAMIATKY

KULTÚRA A PAMIATKY

Pokiaľ aj vy patríte medzi milovníkov kultúry a umenia, ste na správnej adrese! V areáli Bratislavského hradu sa nachádza múzeum a organizuje sa tu množstvo podujatí, ako napríklad letné Shakespearovské slávnosti. Pamätník Slavín  je dominantou lokality a ponúka nádherné pohľady na Bratislavu.
Centrum divadla, literatúry a vzdelávania - nachádza sa na skok od rezidencií, na Gaštanovej ulici.
Kostoly - v lokalite sa nachádza niekoľko kostolov rímsko-katolíckej, evanjelickej a pravoslávnej cirkvi.
HUDBA A TANEC

HUDBA A TANEC

Rezidencie sa nachádzajú vo veľmi tichom prostredí. Milovníci kultúry, hudby, nočnej zábavy ocenia blízkosť centre mesta a Mlynskej doliny, kde je k dispozícii viacero barov, diskoték a nočných klubov.