Pozývame vás do nového parku v Bratislave!


Vedeli ste, že strom je jedným z najmocnejších symbolov ľudstva a je nabitý množstvom energie? Táto symbolika je príznačná pre Rezidencie MACHNÁČ, kde „vyrástlo“ 6 stromov – Borovica, Breza, Gaštan, Jaseň, Javor a Jedľa. Tak sa volajú bytové domy v  projekte Rezidencie MACHNÁČ. Neostali sme však len pri využití mien týchto krásnych stromov. Naplánovaná výsadba listnatých a ihličnatých stromov i ďalších drevín, skaliek a trvaliek sa v týchto dňoch finalizuje, čím sa pozemok rezidencií čoskoro zmení na zelenú oázu. Stane sa tak ideálnym miestom nielen na bývanie, ale aj oddych, prechádzky či športové aktivity.

Bratislavský Horský park je väčší. Rozšírili sme ho!
Horský park sa nachádza v mestskej časti  Staré Mesto a na rozdiel od ostatných bratislavských parkov, je špecifický tým, že sa nachádza v samotnom srdci  mesta a pritom disponuje takmer nedotknutým prostredím a pôvodnou flórou a faunou. S ohľadom na trvaloudržateľné riešenia sme Horský park rozšírili o 9 000 m2 zelených plôch a usilujeme sa tak chrániť a zachovať túto lokalitu ešte viac zelenú i pre budúce generácie.

Majitelia bytov si kúpili k bytu aj časť parku
Plánovaná revitalizácia okolia rezidencií počítala z výsadbou viac ako 146 listnatých a ihličnatých stromov i 1 127 ďalších drevín a trvaliek. Tieto čísla sú však už minulosťou a boli navýšené o 15 stromov, 265 kríkov a drevín a zrealizovaný bol aj zaujímavý záhradný prvok v podobe praktických a na údržbu nenáročných skalničkových kobercov, ktoré majú celkovú rozlohu 580 m2.